Teater, mu armastus…

Septembri Teatriküljed on valmis. Laupäeval algab Tartus Eesti teatri festival Draama 2009. Õunad valmivad, meil siin sajab… On 5. september 2009.

Teatriküljed keskenduvad seekord mõtetele, mida mõtlevad teatriõpetajad Ingo Normet, Lembit Peterson, Hendrik Toompere ja Peeter Jalakas. Ka on külgedel kummardus Enn Kraamile ja Uusküla meestele, kes sellele Uuskülast pärit näitlejale mälestuskivi panid. Kolm veergu lavakunstikooli uudiseid kõigele lisaks.

Teatrid alustavad sügishooaega. Õhus on elektrit.

Lembit Peterson ütleb külgedel muuhulgas: „Et nad tunneksid isegi väsimuses väsimatut soovi raskusi ületades oma loomingulistes vajadustes ja kavatsustes selgusele jõuda ja neid publiku rõõmuks teostada.“ Lavastaja seda öeldes mõtleb oma õpilastele ja teatrile, aga nii võiks ja peaks me oma elu seadma ju ka siis, kui see, mida teeme, ei ole teater.

Ostke leht ja lugege, ma ei väsi kordamast, Teatritaskusse need lood tulevad ju ka, aga vaatamata sellele, et sisu on üks, teeb vorm oma töö ja kõik on erinev. Tasku täiendab Külgi ja Küljed topivad Tasku täis. Väge!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.