Alvis Hermanis Iisraeli ründamisest.

Läti keelest tõlkis Hannes Korjus

Kui Lätis oleks normaalne president, siis tuleks just nüüd kutsuda kokku rahvusliku julgeoleku nõukogu.

See, mis täna Iisraelis juhtus, toimus esmakordselt mu eluajal. Helistasin just oma sealsetele sõpradele, ning kõik nad kinnitasid samuti, et midagi säärast pole seal viimase 50 aasta jooksul kogetud. Ohvrite ja araabia terroristide poolt röövitute arv pole veel teada, aga juba praegu on selge, et see saab olema üüratu. Mitte asjata ei nimeta paljud täna toimunut Iisraeli Butšaks.

Juhtunu saab olema ka katalüsaatoriks kõikidele lääneriikide vasakliberaalsetele poliitikutele ja nende valijatele, kes asusid paljude aastate kestel Iisraeli – Palestiina konfliktis terroristide poolel. Seal hulgas Lätis olev erakond „Progressiivsed“, kelle Euroopa Liidus tegutsevad ideoloogilised satelliidid toetasid ja rahastasid kogu nimetatud aja jooksul palestiinlasi, kes ostsid selle raha eest ka relvi ja rajasid militaarset infrastruktuuri. Läti parlamendis on loodud Seimi liikmetest Palestiina Rahvusnõukogu toetusrühm. Nimetatud rühm koosneb erakonna „Progressiivsed“ liikmetest. Lähipäevadel saame olema tunnistajateks, kuidas nood terrorismi toetajad hakkavad ka Lätis demagoogiaga manipuleerima, mõistes hukka Hamasi, aga toetades Palestiina poliitikuid. Aga see on sama, kui kuulutada: me mõistame hukka Putini, aga toetame kremlimeelset erakonda „Ühtne Venemaa“.

Ka praegune Läti kultuuriminister esindab erakonda, kes toetab terroriste. Täiesti aktsepteerimatu. Logina võib kultuuriministri kabinetis eladagi, aga minu silmis ta ei ole ega või ollagi kultuuriminister. Vähemalt mina pärast tänaseid sündmusi teda selliseks ei tunnista. Aasta tagasi lavastasin Tel Avivis, ning täna pean valima – kelle poolel olen.

Kui Lätis oleks normaalne president, siis tuleks just nüüd kutsuda kokku rahvusliku julgeoleku nõukogu [1] ning võtta arutuseks teema – kas meie riigi julgeolekuhuvide jaoks on OK, et valitsuskoalitsiooni kuulub erakond (kelle esindaja, pealekauba, on ka kaitseminister), kes on täna nende jõudude poolel, kes on kaude Iisraeli riigi olemasolu vastu

Tuleval hooajal olen kutsutud meie Läti Rahvusooperisse lavastama ooperit “Salome”. Just eile esitlesin intendandile oma lavastuse kontseptsiooni – kanda Jeruusalemmas kulgev lugu meie päevade Iisraeli, kus arvukad nüüdisideoloogiad ja nüüdisusundid on kõige tihedamini puntraks põimunud.  Täna see püssirohutünn plahvatas. Kogu lootus on Iisraeli armeel ja rahval, kes on õigupoolest üks ja sama.

Avaldatud Alvis Hermanise Facebooki lehel 7.10.2023

Kaanepilt Tänane Kiiev , Julia Augi FB lehelt.

Viited:

[1] Läti Vabariigi president juhib Rahvusliku julgeolekunõukogu tegevust ning kutsub kokku selle koosolekud, sinna kuuluvad ametipõhiselt: Läti Vabariigi president, Läti Vabariigi Seimi esimees/esinaine, Seimi rahvusliku julgeolekukomisjoni esimees, Seimi kaitse, siseasjade ja korruptsiooni ennetamise komisjoni esimees, peaminister, kaitseminister, välisminister, siseminister, samuti on nõukogu istungitel õigus osaleda peaprokuröril.

Tõlkija märkus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.