Ühe Lennu teater Must Kast teeb Juunituuri

Viljandi Kultuuriakadeemia 10. lennu teatriüliõpilased tegid Tartusse uue teatri Must Kast ja tänavad oma kodukohtasid suveetendusega selle eest, et nad on.
Ise tutvustavad nad ennast ja oma suvelavastust nõnda: „JUUNITUUR on humoorikas võtmes ringreis-lavastus, mis toimub 12.-18. juunini teatritudengite kodukohtades kõikjal üle Eesti, mis paneb värsked näitlejad-lavastajad proovile ning on ühtlasi ka tänuavaldus teatritudengite peredele, sünnikohtadele ja publikule – inimestele, kelleta praegu ei oleks ei kümnendat lendu ega lennu teatrit Must Kast.
Õppimine teatrikoolis ja üleüldse teatri tegemine on enamasti ümbritsetud saladuselooriga. Tänaseks on 10. lennu teatriüliõpilased olnud neli aastat oma perede ja sõprade jaoks kadunud ning „näitlema õppinud“. Mida see tähendab? Kuidas see käib? Kas neil normaalseid õppeaineid ka on? Nendele küsimustele ei oska värsked teatritegijad veel isegi vastata. Küll aga näevad nad juba nüüd selja taha vaadates, et kogu see protsess oma intensiivsuses on olnud väga töine, ent samuti üüratult naljakas. Üheteistkümnes linnas etendatakse lavastust, mis koosneb nelja aasta jooksul teatrikoolis loodud lühinumbritest ning tagasivaateliselt tekkinud arusaamast selle kohta, kuidas neid tänases päevas mõtestada.
Teatristudeerimise kogemusest saavad õppida ning rõõmu tunda ka teised inimesed. JUUNITUUR kõnetab igaüht, kes kunagi on oma unistuse nimel tööd teinud, sealjuures teadmata, mida täpselt vaja teha on.“
Selles teatrinoorte seltskonnas on ka kaks poissi Raplamaalt. Kohila poiss Mihkel Kallaste ja Märt Koik Märjamaalt.
Selle lennu viimast diplomilavastust „Rome ja Julia“ mängitakse veel Eesti Draamateatris, lavastajaks Ingomar Vohmar.
Eesti teatripilti sisenevad:

10 lendBirgit Landberg, Laura Niils, Kaija M Kalvet, Jaanika Tammaru, Liina Leinberg, Fatme Helge Leevald, Märt Koik, Rauno Polman, Kaarel Targo, Silver Kaljula, Lauri Mäesepp, Mihkel Kallaste, Lennart Peep, Sander Rebane, Karl Edgar Tammi, Kristo Veinberg ja Kristjan Lüüs.

JUUNITUURI ajakava, mängitakse kaks etendust päevas:

12. 06 kl 11 Rõuge Rahvamaja ja kl 19 Tartu, Genklubi
13. 06 kl 11 Paide, Wabalinna maja ja kl 17 Rakvere Rahvamaja
14. 06 kl 12 Märjamaa Rahvamaja ja kl 19 Keila Kultuurikeskus
15. j06 kl 19 Kärdla Kultuurikeskus
16. 06 kl 19 Haapsalu Kultuurikeskus
17. 06 kl 19 Tallinn, Erinevate Tubade Klubi
18. kl 12 Mõisaküla Rahvamaja ja kl 19 Viljandi, TÜVKA must saal

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.