Siis vala valu romanssi


Rõõm inimestele kordaläinud kontserdist. Tõnis Mägi kontserdi alatoon oli küll ülevmõtlik, aga kuna ta teadis, et Purkus tegutseb huumoriklubi ja see võiks enam tuult tiibadesse saada, et mitte öelda raha toetuseks, siis ta jutustas artistlikult oma lugude vahepeal anekdoote tsirkusest ja elukarussellist.

Tõnis Mägi ütles pärast Purku koolimajas antud kontserti, et see, mis väikeses koolimajas sündis, oli ime.
Neljapäeva 26.jaanuari  õhtul andis muusik Tõnis Mägi täispika kontserdi Purku koolimajas.
Mitu aastat selliseid kohtumisi korraldanud MTÜ Purculi liige Heiki Maiberg ütles, et artist Mägi oli selle õhtute sarja teine külaline, kes saalitäie eri vanuses inimesi seistes aplodeerima pani. Peale Mägi on Purkus seda suutnud laulja Voldemar Kuslap.
Mägi kontserdi tegi teda enam kuulanuile eriliseks miski täiesti uus traagiline toon laulja hääles. Kontserti ei saa kirjeldada, aga selles muusikas, mida artist esitas, oli meloodia, harmoonia ja rütmi kooskõla. Lisaks see, millest ta laulis ja kuidas laulis. Improviseerida saab vaid siis, kui põhi on selge üle saja protsendi.
Seda ka ei kohta just eriti tihti, et inimesed seisavad järjekorras, et äsja laval laulnud inimene neid vaid kallistaks. Purkus see kõik oli, lisaks kohvi- ja võileibade laud. Tõnis Mägi ütles, et see tagasiside, mis selliste esinemistega tuleb, aitab luua. Linnas sellist imet ei sünni, kinnitas Mägi ja kiitis inimesi, kes teda kuulama olid tulnud.
Laulja ja muusiku jaoks tegi esinemise eriliseks ka see, et selles koolis on seitse aastat õppinud tema hea sõber, muusik Riho Sibul. Riho kirjutatud ja Tõnis Mägi kuulsaks lauldud „Aed“ – „Päike paistis ja aed oli haljas…“ – on lugu, milles Vladislav Koržetsi sõnad. Kuidagi kokku kõlas kõik, kui hiljem selgus, et järgmine külaline Purku koolimajas ongi tuntud humorist ja kalateadmamees Vladislav. Külla on tulemas ka Ivo Linna.
Ja aprillis tuleb Purku inimestele taas külla Egon Nuter, kes eelmisel korral tundis, et publik pisut pettunud oli, kui mees nalja ei teinud. Nüüd on näitleja otsustanud, et publiku tungivale soovile vastu tulles valmistab ta ette oma naljakava, mille esietendus just Purku koolimajas on.
Lisaks kontserdile vaatasid inimesed oma koolimajas karikaturist Rein Lauksi šarže tuntud Eesti inimestest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.