Nädalise Teatriküljed numbriga 65

Seekordse kevade Teatriküljed on täis jõuliste meeste mõtteid ja tegemisi.

Pika intervjuu annab kinomees Artur Talvik, kes pole pärast valimistel kandideerimist kaotanud grammigi oma idealismist. Talvik tõdeb, et Eesti vabariik peaks käituma nagu kokkuhoidev partisanijõuk.

Vastne kultuuriminister Rein Lang ütleb kohtumisel Eesti Kultuuri Kojas kultuurirahvale, et Eesti eksistents on põhjendatud ainult keele ja kultuuri säilitamisega ja lisab, et majanduslikus mõttes on tegemist absurdiga.

Kunstnik Valter Uusberg vahendab oma esmamuljeid Eesti Kultuuri Kojas peetud koosolekult ja ütleb, et seal rääkisid iseseisvalt mõtlema harjunud inimesed.

Lisaks lood „Teater algab liivakastist“, mis inspireerit Põhuteatri avamisest Skoone bastionil ja lugu “Pinnalaotus – korraks kaetud ilm“, mis ajendet Viljandi Pärimusmuusika Aidas olnud kontserdist „Kui polekski ilmas ruttu“.

Kutsun siinkohal lugema ka neid, kes tavaliselt teatrikülgi ei loe. Uskuge, mõne mõtte te neilt külgedelt leiate nagunii. Ärge peljake, küljed on loetavad ka siis, kui te elus kordagi teatris pole käinud. Lootus on, et kui loete, siis tekib teil soov oma silmaga näha ja võrrelda.

Margus Mikomägi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.