Kutselised vabatrupid saavad oma maja

 

Kaarel Oja- Tellikivi Loomelinnaku tegevjuht

Plaan on avada Vaba lava teatrimaja 2013.aasta augustis

Sihtasutuse Vaba Lava teatrimaja loomise ja saamisega on aktiivselt tegeletud poolteist aastat. Täna julgevad kõik osapooled lubada, et pooleteise aasta pärast on see lõpuks ka valmis. Uus sünergia ja värskendav puhang tervesse teatripilti peab sellest saama.

Jah, augustis 2013 avame Telliskivi Loomeinnakus kahe teatrisaali ja kolme proovisaaliga teatrimaja, mis mõeldud uue kodu ja keskusena kõigile meie kutselistele vabatruppidele. Samasse majja kolivad ka Eesti Teatri Agentuur ja Sõltumatu Tantsu Ühendus ja seega tahaks loota, et ellu ärkab palju enamat kui lihtsalt hädavajalik teatrimaja kodututele vabatruppidele.

Lisaks sellele, et see on lihtsalt suurepärane edasiminek meie aastaid (et mitte öelda aastakümneid) paigalseisnud teatripoliitikas, on see ka suurepärane näide palju räägitud, aga vähe nähtud erasektori ja avaliku sektori koostööst. Kokkuvõttes ehitab teatrimaja valmis erakapitalile tuginev Telliskivi Loomelinnak ning rendib selle siis riigi toel tegutsevale sihtasutusele Vaba Lava.

Täpsetest ehitushindadest on rääkida veel natukene vara, sest töös on alles eelprojekt, aga koondeelarveks kujuneb suurusjärk 1,1-1,2 miljonit eurot.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.