Kursi kunstnikud teatrikuul Raplas Rütmani galeriis

Täna, 1. märtsil avasid kolm Kursi koolkonna kunstnikku Rapla Rütmani galeriis oma näituse. Kohal viibisid ja kunstist rääkisid Ilmar Kruusamäe, Priit Pangsepp ja Albert Gulk. Peale eelnimetatute on Rütmanis üleval Kursi meeste Peeter Alliku graafika ja Marko Mäetamme üks töö.

Tunnistan, see oli ammune unistus, et need loomingulised mehed oleksid esindatud Rapla kunstipildis, olgu või 1. aprillini, mil koolkond oma kunsti me väikelinnast kokku korjab.

Ilmar Kruusamäe eestvõttel esitlesid kunstnikud näituse avamisel Raplas ka oma värsket albumit “Kursi XX”. Raamat sisaldab Hannes Varblase, Rainer Vilumaa ja Liisa Veere tekste, rohkelt fotosid ning 88 värvireproduktsiooni kursilaste töödest.

Rapla näituse tinglik nimi on meeste sõnul „Kursi graafikasektsiooni väljapanek“. Ilmar Kruusamäe kinnitas, et oli aeg, kui tema ja Kursi kunstnike töid julgesid näitusena vaatajate jaoks üles riputada vaid Eesti teatrid. See ei olnud eesmärk omaette, aga garanteeris igal õhtul Kursi kunstnikele suure publiku, Eesti teatri vaatajad.

Kursi koolkond on koospüsimiselt Eestis võrreldav vaid kunstnike ühendusega Pallas, mis püsis koos 22 aastat.

Kursi näitus on põhjus, miks Raplasse tulla igatahes! Elagu kunst!

 

 

 Priit Pangsepp

Albert Gulk

Ilmar Kruusamäe

Kursilasi pildistas Viio Aitsam.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.