Ita Ever mängib uues mängufilmis

 

Ita Ever Keil

Oktoobris esilinastub Mart Kivastiku teine mängufilm „Õnn tuleb magades”. Selles filmis teeb kaasa ka Ita Ever. Pildistas Andres Keil.

Filmi produtsent Anneli Ahvenal on see teine koostöö Ita Everiga: „ Ita on üks soojemaid ja vastutulelikumaid näitlejaid, keda ma olen kohanud. Ja see vastutulelikkus ei ole iseenesestmõistetav, ta on töises plaanis ka väga otsekohene ja konkreetne. Aga kui ta ütleb „jah”, siis on temaga koostööd teha väga lihtne. Suured inimesed ongi lihtsad.”

Eelmine film, kus produtsent Anneli Ahven ja näitleja Ita Ever kohtusid, oli  Hardi Volmeri „Elavad pildid”. Selles filmis oli Ita partneriks Aarne Üksküla.

Kirjaniku ja filmirežissööri Mart Kivastiku praegune töö on ta teine täispikk mängufilm, aga ka temal ei ole see esimene kokkusaamine Everiga. „Me oleme Itaga varemgi koostööd teinud, kuigi hulk aega tagasi. Tookord oli see mu lühifilm “Armuke”. Selles tegi ta väikese, aga toreda stseeni, kus Aarne Üksküla tahtis viina võtta, aga ei saanud, sest naised, Ita Ever ja Herta Elviste hoidsid tal silma peal,” meenutab Mart Kivastik.

Uus film valmib nagu tavaliselt Mart Kivastiku stsenaariumi järgi. Kirjanik ise ütleb, et filmis esitatakse küsimus, kas neljakümnesel lahutatud naisel, kellel elus lihtsalt ei vea, on mingitki lootust.

Ja samasugusel mehel? Režissöör intrigeerib, vastates küsimusele ise: „Kui on õnneliku lõpuga lugu, siis küll. Nad peavad lihtsalt kohtuma.” Filmi peaosalised on Katariina Unt ja Ivo Uukkivi. Ita Ever mängib Andu (Ivo Uukkivi) ema, kelle juures poeg endiselt elab.

Küsimusele, kuidas Kivastik Everi nõusse sai, vastab mees: „Ma lihtsalt saatsin talle stsenaariumi ja me lugesime seda koos kõigi näitlejatega Viinistus. Oli ilus ilm ja hea seltskond ‒ Katariina Lauk, Ivo Uukkivi, Tiit Sukk, hea vein, suurepärane söök, imeline meri ja, ma loodan, et ka hea stsenaarium. Nii et ta oli nõus.”

Muu jutu sees ka Iva Everile palju õnnesoove saates lisab Mart Kivastik: „Tal on kena roll ka. Ta mängib ema, kelle poeg kipub elule jalgu jääma. Poeg Andut mängib Ivo Uukkivi. Andu on lahku läinud, joob mõne õlle rohkem kui peaks, aga muidu on tore poeg, nagu pojad ongi. Ja emad on oma poegade poolt viiimase võimaluseni, isegi siis, kui neid ennast enam ei ole. See on selline veidi kurb ja veidi naljakas lugu nagu kõigi meie lood, peaasi, et need liiga kehvasti ei lõppeks. Et meil oleks lootust!”

Filmi võtted toimusid enamjaolt Tartus, aga osaliselt ka Islandil ning film tuleb välja oktoobris 2016. Ita Ever on mänginud ligi neljakümnes Eesti filmis.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.