Antsla Vikerkaare kogunemisel viibinute avalik pöördumine

2022. aastal koguneb Vikerkaare rahvas kusagil maailmas 50. korda…

Me peame end vastutustundlikeks inimesteks, kes saabusid Eestisse, olles hea tervise juures. Teadsime, et Eesti seaduste kohaselt on siin liikumine Euroopa kodanikele vaba. Ka seda teadsime, et vabas õhus on lubatud koguneda kuni 2000 inimesel.

Tahame vabandust paluda neilt, kellele kujunenud olukord on ebameeldivusi toonud. Samas leiame, et mitmepäevane ja -öine laiaulatuslik meie vastu suunatud operatsioon koos sunniviisilise invasiivse tervisetestimisega oli ebavajalik ja ülereageeriv. See põhjustas rahumeelsetele kohalviibijatele trauma. Inimene väärib paremat kohtlemist!

Meie võimalik laagriala oli 5,5 hektarit suur. Sellele lisaks pakkus lahke naaber kuuks ajaks kasutada veel viit hektarit karjamaad ja metsa. Meie vastu suunatud operatsiooni ajal oli meid kokku 40 inimest kümnelkonnal hektaril!

Samal ajal, nagu nüüd teame, toimusid mitmel pool Eestis igasuguste kaitsemeetmeteta, osaliste registreerimiseta ja testimiseta mitu suurt ettevõtmist. Näiteks Hea Toidu Festival, grillimise meistrivõistlused, avatud talude päev jne, kus väikesel maa-alal viibis ühe päeva jooksul tuhandeid inimesi. Toimumas on ka kontserdid ja teatrietendused, kus mitu tuhat inimest mitu tundi külg külje kõrval. Rallist rääkimata.

Täname ametivõimude esindajaid, et meiega suheldes jäädi rahulikuks. Siiski ei saa ütlemata jätta, et seda, kuidas me hügieeninõudeid täitsime, keegi kohapeal oma silmaga üle ei vaadanud – otsustada eelistati meedias leviva valeinfo põhjal. Väideti, et meil polnud ei tualetti, voolavat vett ega võimalust käsi pesta. Tegelikult oli ja on meil olemas korralik kompost-tualett, voolav vesi, mis tuleb pumbaga kaevust, ja mitu käte pesemise punkti.

Olime valmis tegema koostööd kõigiga, aga meile ei jäetud selleks aega.

Vikerkaarerahva kogunemine ei ole festival! Tegu on ettevõtmisega, kus saavad kokku ammused tuttavad ja uued tulijad. Eesmärgiks on õppida, õpetada, vahetada mõtteid ja ideid, avastada viise, kuidas elada harmooniliselt koos loodusega ja üksteisega.

Meie peamised arusaamad:

Usume, et kõik inimesed maailmas on üks perekond. Me oleme mittepoliitilised. Me ei moodusta organisatsiooni, meil ei ole liidreid. Igaühel, kes tuleb meie kogunemisele, on võrdne võimalus võtta vastutus millegi eest, mis vajab tegemist. Samuti vastutab igaüks iseenda eest.

• Meie suurim austus kuulub Maaemale. Me oleme loodust armastavad inimesed. Eestisse oleme tulnud, et austada eestlaste loodust, maad ja kultuuri. Meie tavaks on jätta endast loodusesse maha vaid jalajäljed ja võtta kaasa vaid mälestused.

• Me eelistame kohalike väiketootjate toodangut, et sel moel aidata edendada kohalikku majandust.

• Me oleme siin, et tuua kasu, mitte kahju! Me tuleme alati rahu ja lugupidamisega ning sooviga hoida paiku, mida külastame. Meie kokkusaamised kestavad tavaliselt kuu aega. See on piisav aeg, et õppida ja kogeda, kuidas loodusest lugu pidades elada.

See, et 2020. aastal on Vikerkaare kogunemine Eestis, otsustati Rootsis toimunud kogunemisel eelmise aasta augustis. Vikerkaare kogunemistel võetakse kõik otsused vastu vestlusringis saavutatud ühise kokkuleppega.

Kui otsisime konkreetset kohta, kuhu Eestis kokku tulla, sattusime viimasel minutil raskustesse. Lahke maaomanik Sirli lubas meil peatuda ja elada temale kuuluval maal. Sirli Serman ise Rootsis toimunud kogunemisel ei viibinud ja ta ei kuulunud ka Vikerkaare kogunemise Eestisse kutsujate hulka.

Leiame, et koroonasildi all aset leidev totalitarism röövib inimestelt kikivarvul hiilides nende põhiõigusi. Mis meile siis üldse järele jääb, kui meilt võetakse ka meie inimõigus oma vaimseid tõekspidamisi praktiseerides vabas õhus kokku saades lõkke ümber laulda?

Vikerkaare perekond

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.