Teatri kullatera Ants Lauter 120

alt

Esmaspäeval olime Sipa Külamajas. Tähistasime Ants Lauteri 120 sünnipäeva. Sättisin jutu  teemaks:

Miks Ants Lauter oli suurmees ja kas temataolisisi sünnib ka täna?

alt

Ants Lauter on Velisel sündinud ja koolis käinud. Metsamees Jürgen Kusmin (pildil) ja Velise külamehed hoiavad Antsu mälestust elusane.

alt

Raivo Trass ja Katariina Unt on Eesti teatri ühe kõige auväärsema, Lauteri preemia laureaadid. Kui ütlesin, et kõige igavam on näitleja enamasti istudes, näitas Katariina ette kuidas saab istuda nii, et kohe on huvitav vaadata ja oodata.

alt

Raivo.

alt

Margus.

alt

Katariina.

alt

Külarahvas.

Küsin hommikul lavastaja Jaan Toomingalt Ants Lauteri kohta?

Jaan Tooming:

Ants Lauter oli vägev mees. Olin temaga mingis filmis, sõitsime koos bussis, kuid ei mäleta, millest rääksime. Ta ei kiitnud heaks Suitsu õhtut, ütles, et seda on tehtud või midagi seesugust. Kuid ei sekkunud, oli soliidne vanahärra minu ajal.

Mängis perfektselt, kuigi ilma üleliigsete emotsioonideta ja see oli väga hea. Eks ta üks perfektsionist olnud. Kuigi oma raamatus ütleb, et ikka näitelja loomingus on saladused kah, kõike ei saa seleatada .

Tegi esimese vabariigi ajal erinevat teatrit, ka katsetas ekspressionismiga. Ta ikka oli elav ajalugu. Jah, vägev mees oli, ma nägin teda härrana Panso lavastuses “80 päevaga ümber maailma “, juba tema kehahoiak oli meeldejääv ja hääletoon. Ega ma ju tema suurosi ei näinud, need esimese vabariigi ajal tehtud. Lauter, Pinna, Ants Eskola, Järvet, Hommikteater – need on meie teatri kullaterad !!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.